- Part # MPL-AY1265-5R6
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
MPLAY12655R6
POWER INDUCTOR
5.6UH
SHIELDED
13A
INDUCTANCE:5.6ΜH
RMS CURRENT (IRMS):13A
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):20A
PRODUCT RANGE:MPL-AY SERIES
DC RESISTANCE MAX:0.0099OHM
INDUCTANCE TOLERANCE:± 20% ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/6/2024
MPL-AY1265-5R6
Specifications
- Part # MPL-AY1265-5R6
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
MPLAY12655R6
POWER INDUCTOR
5.6UH
SHIELDED
13A
INDUCTANCE:5.6ΜH
RMS CURRENT (IRMS):13A
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):20A
PRODUCT RANGE:MPL-AY SERIES
DC RESISTANCE MAX:0.0099OHM