- Part # XLD-360-600-N
- Category Drives
- Category Soft Start
- Weight 32.00 lbs
Product Information
Description:
XLD360600N
XLD DIGITAL SOFT STARTER SERIES
208 - 600 V
NEMA 1
360 A
120 VAC CONTROL POWER
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 7/18/2014
XLD-360-600-N
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # XLD-360-600-N
- Category Drives
- Category Soft Start
- Weight 32.00 lbs
Product Information
Description:
XLD360600N
208 - 600 V
NEMA 1
360 A
120 VAC CONTROL POWER