- Part # VMX-S-18-FS-1
- Category Drives
- Category Soft Start
- Weight 20.00 lbs
Product Information
Description:
VMXS18FS1
VMX-S (CONFIGURED)
NEMA 12/4
208V
5HP
18A
30A FS
OVERLOAD CAPACITY 500% FOR 60SEC
CONTROL POWER TRANSFORMER (INCLUDED)
DIMENSIONS: 37"H X 15"W
Last Value Update: 7/18/2014
VMX-S-18-FS-1
Specifications
- Part # VMX-S-18-FS-1
- Category Drives
- Category Soft Start
- Weight 20.00 lbs
Product Information
Description:
VMXS18FS1
VMX-S (CONFIGURED)
NEMA 12/4
208V
5HP
18A
30A FS