- Part # VMX-S-112-CB-5D
- Category Drives
- Category Soft Start
- Weight 32.00 lbs
Product Information
Description:
VMXS112CB5D
VMX-S (CONFIGURED W/ DEADFRONT)
NEMA 12/4
575V
100HP
112A
150A CB
OVERLOAD CAPACITY 500% FOR 60SEC
CONTROL POWER TRANSFORMER (INCLUDED)
DIMENS
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 7/18/2014
VMX-S-112-CB-5D
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # VMX-S-112-CB-5D
- Category Drives
- Category Soft Start
- Weight 32.00 lbs
Product Information
Description:
VMXS112CB5D
NEMA 12/4
575V
100HP
112A
150A CB