- Part # B30-21R-C65
- Category Pilot Devices
- Category Pushbutton
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
B3021RC65
30MM MOMENTARY
PORTABLE PUSH BUTTON
65MM HALF GUARD HEAD
IP63
110V 16A
SPDT
RED
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/25/2017
B30-21R-C65
Specifications
- Part # B30-21R-C65
- Category Pilot Devices
- Category Pushbutton
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
B3021RC65
30MM MOMENTARY
PORTABLE PUSH BUTTON
65MM HALF GUARD HEAD
IP63
110V 16A