- Part # MD9238E36B
- Category Panel Accessories
- Category Fan/Thermal Management for Control Panel
- Weight 0.25 lbs
Product Information
Description:
MD9238E36B
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
AXIAL FAN
.45AMP
36VDC
4800RPM
SQUARE 92MM X 92MM 38MM W
110.6CFM
BALL BEARING
TUBEAXIAL
CONFORMAL COATING
THERMAL OVERLOAD PROTECTOR (TOP)
2 WIRE LEADS
CE / TUV / UL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/8/2026
MD9238E36B
Specifications
- Part # MD9238E36B
- Category Panel Accessories
- Weight 0.25 lbs
Product Information
Description:
MD9238E36B
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
AXIAL FAN
.45AMP
36VDC
4800RPM
SQUARE 92MM X 92MM 38MM W