- Part # F8025H24B
- Category Panel Accessories
- Category Fan/Thermal Management for Control Panel
- Weight 0.15 lbs
Product Information
Description:
F8025H24B
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
DC AXIAL FAN
F8025-H SERIES
2 BALL BEARING
24 VDC
.090 AMP
3200 RPM
24 AWG
32 DBA
80 X 80 X 25MM
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/31/2023
F8025H24B
Specifications
- Part # F8025H24B
- Category Panel Accessories
- Weight 0.15 lbs
Product Information
Description:
F8025H24B
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
DC AXIAL FAN
F8025-H SERIES
2 BALL BEARING
24 VDC
.090 AMP
3200 RPM
24 AWG
32 DBA
80 X 80 X 25MM