- Part # ERJHP6F3R30V
Description:
ERJHP6F3R30V
RESISTOR
3R3
0.5W
THICK FILM
0805
RESISTANCE:3.3OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:500MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0805 [2012 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE
VOLTAGE RATING:400V ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 11/19/2025
ERJHP6F3R30V
Specifications
- Part # ERJHP6F3R30V
Description:
ERJHP6F3R30V
RESISTOR
3R3
0.5W
THICK FILM
0805
RESISTANCE:3.3OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:500MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE