- Part # ERJHP6F22R0V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ERJHP6F22R0V
RESISTOR
22R
0.5W
THICK FILM
0805
RESISTANCE:22OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:500MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0805 [2012 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE
VOLTAGE RATING:400V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/19/2025
ERJHP6F22R0V
Specifications
- Part # ERJHP6F22R0V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ERJHP6F22R0V
RESISTOR
22R
0.5W
THICK FILM
0805
RESISTANCE:22OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:500MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE