- Part # ERJ3EKF59R0V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ERJ3EKF59R0V
RES
59R
1%
0.1W
0603
THICK FILM
RESISTOR CASE STYLE:0603 [1608 METRIC]
RESISTANCE:59OHM
PRODUCT RANGE:ERJ3E SERIES
VOLTAGE RATING:75V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THICK FILM
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 2/5/2025
ERJ3EKF59R0V
Specifications
- Part # ERJ3EKF59R0V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ERJ3EKF59R0V
RES
59R
1%
0.1W
0603
THICK FILM
RESISTANCE:59OHM
PRODUCT RANGE:ERJ3E SERIES
VOLTAGE RATING:75V
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%