- Part # ERJ1TYJ1R8U
Description:
ERJ1TYJ1R8U
RES
1R8
5%
1W
RESISTOR CASE STYLE:2512 [6432 METRIC]
RESISTANCE:1.8OHM
PRODUCT RANGE:ERJ1T SERIES
VOLTAGE RATING:200V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THICK FILM
POWER RATING:1W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
Last Value Update: 2/5/2025
ERJ1TYJ1R8U
Specifications
- Part # ERJ1TYJ1R8U
Description:
ERJ1TYJ1R8U
RES
1R8
5%
1W
RESISTANCE:1.8OHM
PRODUCT RANGE:ERJ1T SERIES
VOLTAGE RATING:200V
POWER RATING:1W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%