- Part # ERJ1TNF33R0U
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ERJ1TNF33R0U
RESISTOR
33R
1%
1W
2512
THICK FILM
RESISTOR CASE STYLE:2512 [6432 METRIC]
RESISTANCE:33OHM
PRODUCT RANGE:ERJ1TN SERIES
VOLTAGE RATING:200V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THICK FILM
POWER RATING:1W
RESISTANCE TOLERANCE: 1%
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 2/5/2025
ERJ1TNF33R0U
Specifications
- Part # ERJ1TNF33R0U
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ERJ1TNF33R0U
RESISTOR
33R
1%
1W
2512
THICK FILM
RESISTANCE:33OHM
PRODUCT RANGE:ERJ1TN SERIES
VOLTAGE RATING:200V
POWER RATING:1W
RESISTANCE TOLERANCE: 1%