- Part # ERJ-U0XF3001Y
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ERJU0XF3001Y
RESISTOR
3K
1%
0.031W
01005
THICK FILM
RESISTANCE:3KOHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:31MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:01005 [0402 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:15V ROHS COMPLIANT: YE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
ERJ-U0XF3001Y
Specifications
- Part # ERJ-U0XF3001Y
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ERJU0XF3001Y
RESISTOR
3K
1%
0.031W
01005
THICK FILM
RESISTANCE:3KOHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:31MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT