- Part # ERJ-S1DD1050U
Description:
ERJS1DD1050U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
105R
0.75W
2010
RESISTANCE:105OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:750MW
RESISTOR CASE STYLE:2010 [5025 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:200V ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
ERJ-S1DD1050U
Specifications
- Part # ERJ-S1DD1050U
Description:
ERJS1DD1050U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
105R
0.75W
2010
RESISTANCE:105OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:750MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT