- Part # ERJ-6ENF2870V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
ERJ6ENF2870V
RES
THICK FILM
287R
1%
0.125W
0805
RESISTANCE:287OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:125MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0805 [2012 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:PRECISION
VOLTAGE RATING:150V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 2/5/2025
ERJ-6ENF2870V
Specifications
- Part # ERJ-6ENF2870V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
ERJ6ENF2870V
RES
THICK FILM
287R
1%
0.125W
0805
RESISTANCE:287OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:125MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:PRECISION