- Part # ERJ-3EKF9100V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
ERJ3EKF9100V
RES
THICK FILM
910R
1%
0.1W
0603
RESISTANCE:910OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:100MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0603 [1608 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:PRECISION
VOLTAGE RATING:75V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 2/5/2025
ERJ-3EKF9100V
Specifications
- Part # ERJ-3EKF9100V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
ERJ3EKF9100V
RES
THICK FILM
910R
1%
0.1W
0603
RESISTANCE:910OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:100MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:PRECISION