- Part # 1812J2K00472JXT
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.10 lbs
Product Information
Description:
1812J2K00472JXT
(PRICE/EA) CERAMIC CAPACITOR
SURFACE MOUNT
SILVER/NICKEL
ROHS COMPLIANT
2000 VDC
4700 PF (± 5%)
X7R (2R1)
178MM (7”) REEL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 2/7/2023
1812J2K00472JXT
Specifications
- Part # 1812J2K00472JXT
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.10 lbs
Product Information
Description:
1812J2K00472JXT
(PRICE/EA) CERAMIC CAPACITOR
SURFACE MOUNT
SILVER/NICKEL
ROHS COMPLIANT
2000 VDC
4700 PF (± 5%)
X7R (2R1)
178MM (7”) REEL