- Part # R82EC3100DQ70K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
R82EC3100DQ70K
CAPACITOR
RADIAL
FILM
0.1UF
63 VAC
100 VDC
7.2X2.5 MM
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 7/3/2024
R82EC3100DQ70K
Specifications
- Part # R82EC3100DQ70K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
R82EC3100DQ70K
CAPACITOR
RADIAL
FILM
0.1UF
63 VAC
100 VDC