- Part # ELG478M050AS2AA
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ELG478M050AS2AA
ELECTROLYTIC CAPACITOR
SNAP-IN
ELG SERIES
4700 F
20%
50 V
30 MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 7/3/2024
ELG478M050AS2AA
Specifications
- Part # ELG478M050AS2AA
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ELG478M050AS2AA
ELECTROLYTIC CAPACITOR
SNAP-IN
ELG SERIES
4700 F
20%
50 V
30 MM ROHS COMPLIANT: YES