- Part # IGW15N120H3
- Category Semiconductors
- Category Power Block Module
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
IGW15N120H3
IGBT
1200V
15A
TO247
TRANSISTOR TYPE:IGBT
DC COLLECTOR CURRENT:15A
COLLECTOR EMITTER VOLTAGE VCES:2.4V
POWER DISSIPATION PD:217W
COLLECTOR EMITTE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 5/13/2014
IGW15N120H3
Specifications
- Part # IGW15N120H3
- Category Semiconductors
- Category Power Block Module
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
IGW15N120H3
IGBT
1200V
15A
TO247
TRANSISTOR TYPE:IGBT
DC COLLECTOR CURRENT:15A
POWER DISSIPATION PD:217W