- Part # BSM100GAR120DN2
- Category Semiconductors
- Category IGBT
- Weight 0.75 lbs
Product Information
Description:
BSM100GAR120DN2
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
IGBT TRANSISTOR
CASE: IS6A(62MM)-5
CHASSIS-MOUNT
SINGLE CONFIGURATION
100 A
1200 V
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 2/9/2023
BSM100GAR120DN2
Specifications
- Part # BSM100GAR120DN2
- Category Semiconductors
- Category IGBT
- Weight 0.75 lbs
Product Information
Description:
BSM100GAR120DN2
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
IGBT TRANSISTOR
CASE: IS6A(62MM)-5
CHASSIS-MOUNT
SINGLE CONFIGURATION
100 A
1200 V