- Part # RV6NAYSA104A
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RV6NAYSA104A
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
POTENTIOMETER
RV6 SERIES
100000.0 OHM
0.5 W
350 V
0.5 INCH DIAMETER
10 PERCENT RESISTANCE TOLERANCE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 9/24/2025
RV6NAYSA104A
Specifications
- Part # RV6NAYSA104A
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RV6NAYSA104A
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
POTENTIOMETER
RV6 SERIES
100000.0 OHM
0.5 W
350 V