- Part # ADL-65X90X07
- Category Machine Parts
- Category Seal
- Weight 0.28 lbs
Product Information
Description:
ADL65X90X07
OIL SEAL
ROUND
65MM SHAFT DIAMETER
90MM HOUSING BORE
7MM NOMINAL WIDTH
SOLID SEAL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/8/2026
ADL-65X90X07
Specifications
- Part # ADL-65X90X07
- Category Machine Parts
- Category Seal
- Weight 0.28 lbs
Product Information
Description:
ADL65X90X07
OIL SEAL
ROUND
65MM SHAFT DIAMETER
90MM HOUSING BORE
7MM NOMINAL WIDTH