- Part # T10-530-32
- Category Machine Parts
- Category Belt
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
T1053032
TIMING BELT - T10
10 MM PITCH
530 MM OVERALL LENGTH
32 MM WIDTH
53 TEETH
POLYURETHANE MATERIAL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 7/16/2025
T10-530-32
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # T10-530-32
- Category Machine Parts
- Category Belt
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
T1053032
TIMING BELT - T10
10 MM PITCH
530 MM OVERALL LENGTH
32 MM WIDTH