- Part # RIBAN12C
- Category Controls & Indicators
- Category Power Controller
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RIBAN12C
PILOT RELAY
10 AMP SPDT
12 VAC/DC COIL
DIN RAIL MOUNTABLE
CURRENT SENSOR MOUNT OPTION
2.75" TRACK MOUNT
-30 TO 140 F
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/25/2026
RIBAN12C
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # RIBAN12C
- Category Power Controller
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RIBAN12C
PILOT RELAY
10 AMP SPDT
12 VAC/DC COIL
DIN RAIL MOUNTABLE
CURRENT SENSOR MOUNT OPTION
2.75" TRACK MOUNT
-30 TO 140 F