- Part # 55X90X8TC
- Category Machine Parts
- Category Seal
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
55X90X8TC
OIL SEAL
2.165X3.543X0.315 TC METRIC OIL SEAL - 55 MM SHAFT
90 MM OD
8 MM WIDTH
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 5/20/2016
55X90X8TC
Specifications
- Part # 55X90X8TC
- Category Machine Parts
- Category Seal
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
55X90X8TC
OIL SEAL
90 MM OD
8 MM WIDTH