- Part # 20X30X5TC
- Category Machine Parts
- Category Seal
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
20X30X5TC
METRIC OIL SEAL
PRESSURE TOLERANCE LESS THAN 10 PSI
SHAFT DIAMETER 20MM
OUTSIDE DIAMETER 30MM
WIDTH 5MM
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/16/2022
20X30X5TC
Specifications
- Part # 20X30X5TC
- Category Machine Parts
- Category Seal
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
20X30X5TC
METRIC OIL SEAL
SHAFT DIAMETER 20MM
OUTSIDE DIAMETER 30MM
WIDTH 5MM