- Part # 15X30X7TC
- Category Machine Parts
- Category Seal
- Weight 0.04 lbs
Product Information
Description:
15X30X7TC
OIL SEAL
DUAL LIP
RETAINING SPRING
NITRILE SEAL
15MM ID
30MM OD
7MM WIDTH
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 5/8/2020
15X30X7TC
Specifications
- Part # 15X30X7TC
- Category Machine Parts
- Category Seal
- Weight 0.04 lbs
Product Information
Description:
15X30X7TC
OIL SEAL
DUAL LIP
RETAINING SPRING
NITRILE SEAL
15MM ID
30MM OD
7MM WIDTH