- Part # 25X47X8TC
- Category Machine Parts
- Category Seal
- Weight 0.05 lbs
Product Information
Description:
25X47X8TC
METRIC OIL SEAL
25 MM SHAFT
47 MM OD
8 MM WIDTH
NITRILE RUBBER LIP MATERIAL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 6/25/2021
25X47X8TC
Specifications
- Part # 25X47X8TC
- Category Machine Parts
- Category Seal
- Weight 0.05 lbs
Product Information
Description:
25X47X8TC
METRIC OIL SEAL
25 MM SHAFT
47 MM OD
8 MM WIDTH