- Part # 20X32X4VC
- Category Machine Parts
- Category Seal
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
20X32X4VC
DICHTOMATIK AMERICAS
OIL SEAL
WITHOUT A GARTER SPRING
20MM SHAFT
32MM OD
4MM WIDTH
NITRILE RUBBER
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- MOTION INDUSTRIES DICHTOMATIK AMERICAS 07093515
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 5/7/2018
20X32X4VC
Specifications
- Part # 20X32X4VC
- Category Machine Parts
- Category Seal
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
20X32X4VC
DICHTOMATIK AMERICAS
OIL SEAL
WITHOUT A GARTER SPRING
20MM SHAFT
32MM OD
4MM WIDTH