- Part # 991-063-S601
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
991063S601
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
SILICON CONTROLLED RECTIFIER
63A I(T)RMS
63000MA I(T)
600V V(DRM)
600V V(RRM)
1 ELEMENT
TO-65
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/29/2021
991-063-S601
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # 991-063-S601
- Category Semiconductors
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
991063S601
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
SILICON CONTROLLED RECTIFIER
63A I(T)RMS
63000MA I(T)
600V V(DRM)
600V V(RRM)