- Part # SCP30D524-UDN
- Category Controls & Indicators
- Category Current Converter
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
SCP30D524UDN
AC-DC CONVERTER
DIN RAIL
2 O/P
30W
5V
24V
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
NO. OF OUTPUTS:2 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:30W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:5VDC
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:3A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:24VDC
HEIGHT:120MMROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
SCP30D524-UDN
Specifications
- Part # SCP30D524-UDN
- Category Current Converter
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
SCP30D524UDN
AC-DC CONVERTER
DIN RAIL
2 O/P
30W
5V
24V
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
NO. OF OUTPUTS:2 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:30W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:5VDC
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:3A