- Part # SCD30S24UDN
- Category Controls & Indicators
- Category Current Converter
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
SCD30S24UDN
DC-DC CONVERTER
ENCLOSED
1 O/P
30W
1.3A
24V
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
INPUT RATIO:4:1
OUTPUT POWER MAX:30W
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:24V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:1.3A
ISOLATION VOLTAGE:- ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 6/23/2025
SCD30S24UDN
Specifications
- Part # SCD30S24UDN
- Category Current Converter
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
SCD30S24UDN
DC-DC CONVERTER
ENCLOSED
1 O/P
30W
1.3A
24V
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
INPUT RATIO:4:1
OUTPUT POWER MAX:30W
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:24V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:1.3A