- Part # S4K2U1500-D
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
S4K2U1500D
UPS MODULE
125V
1.35KW
0 TO 40DEG C
POWER SUPPLY APPLICATIONS:INDUSTRIAL
NO. OF OUTLETS:-
CAPACITY (VA / W):1.5KVA / 1.35KW
INPUT VOLTAGE AC MAX:150V
OUTPUT VOLTAGE:125VAC
BACKUP TIME - FULL LOAD:7MIN
LENGTH:470MM
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 6/23/2025
S4K2U1500-D
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # S4K2U1500-D
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
S4K2U1500D
UPS MODULE
125V
1.35KW
0 TO 40DEG C
NO. OF OUTLETS:-
INPUT VOLTAGE AC MAX:150V
OUTPUT VOLTAGE:125VAC
BACKUP TIME - FULL LOAD:7MIN
LENGTH:470MM