- Part # GLD-01-065
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
GLD01065
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
HEAVY DUTY POWER SUPPLY
INPUT
100-240 V
1.6 A MAX
47-63 HZ
OUTPUT
65W MAX
+5VDC 6.0 AMPS
+12VDC 3.0 AMPS
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 6/4/2021
GLD-01-065
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # GLD-01-065
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
GLD01065
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
HEAVY DUTY POWER SUPPLY
INPUT
100-240 V
1.6 A MAX
47-63 HZ
OUTPUT
65W MAX
+5VDC 6.0 AMPS
+12VDC 3.0 AMPS