- Part # ATH30T05-9SL
Description:
ATH30T059SL
MIN QTY 180 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:3.6V
OUTPUT CURRENT:30A
POWER RATING:108W
SUPPLY VOLTAGE:5.5V
Alternate Part No:
- ASTEC AMERICA ATH30T05-9SL
- AZTEC ASTEC AMERICA ATH30T05-9SL
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/4/2010
ATH30T05-9SL
Specifications
- Part # ATH30T05-9SL
Description:
ATH30T059SL
MIN QTY 180 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:3.6V
OUTPUT CURRENT:30A
POWER RATING:108W
SUPPLY VOLTAGE:5.5V