- Part # ATH26K12-9J
Description:
ATH26K129J
MIN QTY 192 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:5.5V
OUTPUT CURRENT:26A
SUPPLY VOLTAGE:13.2V
APPROVAL BODIES:ULCSA
DC/DC CONVERTER M
Alternate Part No:
- ASTEC AMERICA ATH26K12-9J
- AZTEC ASTEC AMERICA ATH26K12-9J
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/4/2010
ATH26K12-9J
Specifications
- Part # ATH26K12-9J
Description:
ATH26K129J
MIN QTY 192 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:5.5V
OUTPUT CURRENT:26A
SUPPLY VOLTAGE:13.2V