- Part # ATH15T05-9JL
Description:
ATH15T059JL
MIN QTY 300 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:3.6V
OUTPUT CURRENT:15A
POWER RATING:54W
SUPPLY VOLTAGE:5.5V
Alternate Part No:
- ASTEC AMERICA ATH15T05-9JL
- AZTEC ASTEC AMERICA ATH15T05-9JL
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/4/2010
ATH15T05-9JL
Specifications
- Part # ATH15T05-9JL
Description:
ATH15T059JL
MIN QTY 300 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:3.6V
OUTPUT CURRENT:15A
POWER RATING:54W
SUPPLY VOLTAGE:5.5V