- Part # ATH10T033-9SL
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
ATH10T0339SL
MIN QTY 375 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:2.5V
OUTPUT CURRENT:10A
POWER RATING:25W
SUPPLY VOLTAGE:3.6V
APPROVAL BODIES:ULCSA
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- ASTEC AMERICA ATH10T033-9SL
- AZTEC ASTEC AMERICA ATH10T033-9SL
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/4/2010
ATH10T033-9SL
Specifications
- Part # ATH10T033-9SL
- Category Integrated Circuits
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
ATH10T0339SL
MIN QTY 375 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:2.5V
OUTPUT CURRENT:10A
POWER RATING:25W
SUPPLY VOLTAGE:3.6V