- Part # ALQ25B50N-6L
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
ALQ25B50N6L
MIN QTY 210 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:12V
OUTPUT CURRENT:25A
POWER RATING:300W
SUPPLY VOLTAGE:48V
DC/DC CONVERTER MOUNTING
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- ASTEC AMERICA ALQ25B50N-6L
- AZTEC ASTEC AMERICA ALQ25B50N-6L
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/4/2010
ALQ25B50N-6L
Specifications
- Part # ALQ25B50N-6L
- Category Integrated Circuits
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
ALQ25B50N6L
MIN QTY 210 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:12V
OUTPUT CURRENT:25A
POWER RATING:300W
SUPPLY VOLTAGE:48V