- Part # ALO20G48
Description:
ALO20G48
MIN QTY 210 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:2.5V
OUTPUT CURRENT:20A
POWER RATING:50W
SUPPLY VOLTAGE:48V
DC/DC CONVERTER MOUNTING
Alternate Part No:
- AZTEC ASTEC AMERICA ALO20G48
- ASTEC AMERICA ALO20G48
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/4/2010
ALO20G48
Specifications
- Part # ALO20G48
Description:
ALO20G48
MIN QTY 210 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:2.5V
OUTPUT CURRENT:20A
POWER RATING:50W
SUPPLY VOLTAGE:48V