- Part # ALO20F48-6
Description:
ALO20F486
MIN QTY 210 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:3.3V
OUTPUT CURRENT:20A
POWER RATING:66W
SUPPLY VOLTAGE:48V
DC/DC CONVERTER MOUNTING
Alternate Part No:
- AZTEC ASTEC AMERICA ALO20F48-6
- ASTEC AMERICA ALO20F48-6
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/4/2010
ALO20F48-6
Specifications
- Part # ALO20F48-6
Description:
ALO20F486
MIN QTY 210 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:3.3V
OUTPUT CURRENT:20A
POWER RATING:66W
SUPPLY VOLTAGE:48V