- Part # ALO12A48
Description:
ALO12A48
MIN QTY 210 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:5V
OUTPUT CURRENT:12A
POWER RATING:60W
SUPPLY VOLTAGE:48V
DC/DC CONVERTER MOUNTING:T
Alternate Part No:
- ASTEC AMERICA ALO12A48
- AZTEC ASTEC AMERICA ALO12A48
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/4/2010
ALO12A48
Specifications
- Part # ALO12A48
Description:
ALO12A48
MIN QTY 210 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:5V
OUTPUT CURRENT:12A
POWER RATING:60W
SUPPLY VOLTAGE:48V