- Part # ALO04B48N-L
Description:
ALO04B48NL
MIN QTY 210 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:12V
OUTPUT CURRENT:4A
POWER RATING:48W
SUPPLY VOLTAGE:48V
DC/DC CONVERTER MOUNTING:T
Alternate Part No:
- ASTEC AMERICA ALO04B48N-L
- AZTEC ASTEC AMERICA ALO04B48N-L
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/4/2010
ALO04B48N-L
Specifications
- Part # ALO04B48N-L
Description:
ALO04B48NL
MIN QTY 210 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:12V
OUTPUT CURRENT:4A
POWER RATING:48W
SUPPLY VOLTAGE:48V