- Part # ALO04B48
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
ALO04B48
MIN QTY 210 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:12V
OUTPUT CURRENT:4A
POWER RATING:48W
SUPPLY VOLTAGE:48V
DC/DC CONVERTER MOUNTING:T
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- ASTEC AMERICA ALO04B48
- AZTEC ASTEC AMERICA ALO04B48
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/4/2010
ALO04B48
Specifications
- Part # ALO04B48
- Category Integrated Circuits
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
ALO04B48
MIN QTY 210 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:12V
OUTPUT CURRENT:4A
POWER RATING:48W
SUPPLY VOLTAGE:48V