- Part # FD3150KLSD18
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Circuit Breaker
- Weight 5.00 lbs
Product Information
Description:
FD3150KLSD18
MOLDED CASE SWITCH
SERIES C
150A
3 POLES
600VAC
25
000A IC AT 480VAC
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/8/2026
FD3150KLSD18
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # FD3150KLSD18
- Category Circuit Breaker
- Weight 5.00 lbs
Product Information
Description:
FD3150KLSD18
MOLDED CASE SWITCH
SERIES C
150A
3 POLES
600VAC
25
000A IC AT 480VAC