- Part # E22HV9X4
- Category Pilot Devices
- Category Pilot Light
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
E22HV9X4
EATON INCANDESCENT INDICATING LIGHT
PERMANENT LIGHT FUNCTION
22MM
AMBER
29MM
ROUND
PLASTIC BASE
24 VAC/VDC
FULL VOLTAGE.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
E22HV9X4
Specifications
- Part # E22HV9X4
- Category Pilot Devices
- Category Pilot Light
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
E22HV9X4
PERMANENT LIGHT FUNCTION
22MM
AMBER
29MM
ROUND
PLASTIC BASE
24 VAC/VDC