- Part # UP2UC-220-R
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
UP2UC220R
INDUCTOR
UN-SHIELDED
22UH
2.6A
SMD
INDUCTANCE:22ΜH
RMS CURRENT (IRMS):2.7A
INDUCTOR CONSTRUCTION:UNSHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):2.6A
PRODUCT RANGE:UP2UC SERIES
DC RESISTANCE MAX:0.085OHM
INDUCTANCE TOLERANCE:± 20% ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
UP2UC-220-R
Specifications
- Part # UP2UC-220-R
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
UP2UC220R
INDUCTOR
UN-SHIELDED
22UH
2.6A
SMD
INDUCTANCE:22ΜH
RMS CURRENT (IRMS):2.7A
SATURATION CURRENT (ISAT):2.6A
PRODUCT RANGE:UP2UC SERIES
DC RESISTANCE MAX:0.085OHM