- Part # DRQ74-3R3-R
Description:
DRQ743R3R
POWER INDUCTOR
3.3UH
3.94A
20%
FULL REEL
PRODUCT RNG:DRQ SERIES
INDUCTANCE
PARALLEL:3.396 H
RMS CURRENT
PARALLEL:3.94A
SATURATION CURRENT
PARALLEL:5.4A
COUPLED INDUCTOR CASE:7.6MM X 7.6MM X 4.45MM
PACKAGING:TAPE & REEL
ROHS COMPLIANT: YES
ON
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
DRQ74-3R3-R
Specifications
- Part # DRQ74-3R3-R
Description:
DRQ743R3R
POWER INDUCTOR
3.3UH
3.94A
20%
FULL REEL
PRODUCT RNG:DRQ SERIES
INDUCTANCE
PARALLEL:3.396 H
RMS CURRENT
PARALLEL:3.94A
SATURATION CURRENT
PARALLEL:5.4A