- Part # CTX300-2A-R
- Category Components
- Category Relay PC Board Mount
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
CTX3002AR
PRICE/EA (MIN PURCH= 800) POWER INDUCTOR
300UH
0.58A
25
INDUCTANCE:300 H
INDUCTANCE TOLERANCE:25
DC RESISTANCE MAX:1.174OHM
DC CURRENT RATING
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/2/2012
CTX300-2A-R
Specifications
- Part # CTX300-2A-R
- Category Components
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
CTX3002AR
300UH
0.58A
25
INDUCTANCE:300 H
INDUCTANCE TOLERANCE:25
DC RESISTANCE MAX:1.174OHM